Co to jest elektroencefalografia (EEG)?

Elektroencefalografia (EEG) jest to nieinwazyjna metoda diagnostyczna służąca do badania bioelektrycznej czynności mózgu za pomocą elektroencefalografu (na zdjęciu). Metoda ta jest nieinwazyjna i bezpieczna. Znajduje zastosowanie zarówno w celach medycznych jak i naukowych. Elektrody, które rejestrują sygnał wpięte są w odpowiedni czepek, który zakładany jest osobie badanej przed badaniem. Pod ten czepek przed badaniem aplikuje się trochę żelu, dzięki któremu elektrody będą miały styczność ze skórą głowy.

EEG

Opis badania

Uczestnicy naszego badania będą wystawieni na ekspozycję na światło o różnej barwie, stąd istotne jest prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku. Z udziału w naszym projekcie wyklucza się osoby posiadające choroby oczu i wady wzroku oraz nieprawidłowe rozpoznawanie barw.

Schemat badania

Schemat badania EEG

Dzięki badaniu EEG będziemy mogli zaobserwować wpływ barwy światła na sprawność psychofizyczną, a także zbadać jej związek z chronotypem osób badanych. Wyniki badań będą miały praktyczne zastosowanie w opracowywanej metodzie oświetlenia stanowiska pracy zmianowej.

Ponieważ po badaniu część żelu może zostać na głowie osoby badanej, istnieje możliwość umycia głowy zaraz po badaniu (zapewniamy ręcznik, szampon i suszarkę).